Fotografia Krzysztof Biały » Fotografia Ślubna dla osób o nieprzeciętnych wymaganiach, wykonywana głównie na terenie Śląska i okolic

Jak uatrakcyjnić sesję plenerową? Wystarczy kilka prostych chwytów!

Dzisiaj na moim blogu gości artykuł prosto z jednego z portali ślubnych. Z wpisu dowiecie się prawie wszystkiego na temat sesji plenerowej. Poznacie też opinie par młodych, które swoje sesje zorganizowały zarówno po ślubie, jak i w trakcie przyjęcia. Pozdrawiam Was i zapraszam do lektury! 

 Jak uatrakcyjnić sesję plenerową? Wystarczy kilka prostych chwytów!

Sesja zdjęciowa to jeden z ważniejszych punktów programu ślubu i wesela. Niemalże każda para młoda chce mieć pamiątkowe fotografie z tego najpiękniejszego dnia w życiu. To właśnie wtedy zakochani wyglądają tak bosko, jak jeszcze nigdy wcześniej! Wiele chwil umyka tak szybko, że niekiedy nie sposób je zapamiętać. Dlatego fotografie, szczególnie oglądane z sentymentem po latach, są tak cenne.

Zdjęcia z wesela zazwyczaj niewiele się od siebie różnią. Na większości zdjęć jest panna młoda i pan młody w scenerii charakterystycznej dla tego dnia. Dlatego właśnie, jeśli marzysz o tym, żeby twoje pamiątkowe zdjęcia związane ze ślubem były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, pomyśl o sesji plenerowej w innym dniu. Tylko wy dwoje na tle pięknych cudów natury? Wystarczy kilka prostych tricków, a zdjęcia będą niesamowite!

sesja-ślubna-gliwice

Romantyczne miejsce

 Jeśli planujesz wykonanie sesji ślubnej plenerowej, kluczowy jest wybór dobrego miejsca. Może to być symboliczny skwer, na którym byliście na pierwszym pikniku albo też romantyczne jezioro z pięknym widokiem. Jeśli kochacie góry, wasze zdjęcia w plenerze z piękną panoramą w tle będą prezentowały się niezwykle. Oczywiście wiele par decyduje się na zdjęcia plenerowe, wykorzystując uroki natury, jeśli jednak dodamy do tego historię, która wiąże się z danym miejscem lub wasze pasje, efekt będzie wspaniały.

Możecie też za pomocą kilku fotografii przedstawić pewien ciąg wydarzeń lub wykorzystać elementy przyrody do ukazania łączącego was uczucia. Bardzo wdzięcznie w tej roli sprawdza się słońce “trzymane w dłoniach”, drzewa naturalnie komponujące się w krajobraz czy woda prezentująca wasze odbicia. Dziewczęcość, naturalność uczucia i sielskość doskonale podkreśla łąka i polne kwiaty. Jeśli do tego dodasz wianek na głowie i chwycisz bukiet z czerwonych maków, możesz być pewna, że niezwykły klimat zostanie uwieczniony na zdjęciach.

sesja-ślubna-gliwice

Otwarta przestrzeń pod gołym niebem to jednak nie tylko natura. Możesz wykorzystać piękno architektury, wspaniałe zabytkowe uliczki, budowle, bloki czy zamki. Również nowoczesne budownictwo pozostawia spore pole manewru. Przeszklone szyby, tarasy pod gołym niebem i ogrody to idealne miejsce na romantyczną i odważną sesję ślubną. Jeśli kochacie podróże, możecie wykorzystać też infrastrukturę kolejową, tramwajową lub wykonać sesję na lotnisku. Wszystko zależy od waszych pomysłów i inwencji twórczej.

sesja-ślubna-gliwice

 Piękne światło

 Jeśli wybraliście już wymarzone miejsce na plener ślubny, trzeba zdecydować się na konkretną porę dnia. Nie jest tajemnicą, że zdjęcia inaczej wyglądają, kiedy słońce wschodzi i zachodzi oraz w południe. Najpiękniejsze ujęcia w romantycznej sesji ślubnej powstają, gdy słońce jest nisko. Wiele par młodych pragnie uchwycić tzw. “złotą godzinę”, czyli porę dnia po wschodzie oraz przed zachodem słońca, w której występuje szczególne, zabarwione na złoto, oświetlenie. W sieci dostępnych jest wiele aplikacji, które ułatwiają dokładne doprecyzowanie tego momentu w wybranym przez was miejscu. Zatem niewielkim wysiłkiem możecie zadbać o to, żeby wasze zdjęcia były naprawdę klimatyczne i piękne.

sesja-ślubna-gliwice

Urokliwe zdjęcia możecie uzyskać nie tylko podczas złotej godziny, ale także już po zachodzie słońca. Potrzebne jest do tego romantyczne oświetlenie. Czasem kilka niewielkich lampionów i świec potrafi stworzyć niesamowity klimat. Do tego wy – tak pięknie ubrani i zakochani w sobie! Dobre światło potrafi naprawdę doskonale podkreślić miłosny nastrój i piękny wygląd nowożeńców!

sesja-ślubna-gliwice

 Oryginalne gadżety

Bardzo ważnym elementem każdej sesji plenerowej są dodatkowe rekwizyty. Najlepiej jeśli są one związane z wami i waszymi pasjami lub też przedstawiają ważny dla was komunikat. Wtedy będziecie mieć pewność, że zdjęcia będą wyjątkowe. Czasem naprawdę z pozoru banalne dodatki potrafią sprawić, że sesja stanie się totalnie spersonalizowana i tylko wasza. Latawce za kilka złotych, balony czy po prostu bukiet z liści drzew lub polnych kwiatów potrafią zdziałać cuda! Jeśli dodasz do tego kilka tabliczek ze śmiesznymi napisami, możesz być pewna, że za każdym razem, gdy zerkniesz na zdjęcie, wywoła ono uśmiech na twojej twarzy!

Teraz, kiedy już znasz kilka prostych chwytów na to, jak urozmaicić sesję plenerową i sprawić, by była naprawdę wyjątkowa, nie pozostaje nic innego, jak wybrać doświadczonego fotografa i wpisać plenerową sesję ślubną w kalendarz ślubnych wydarzeń!

Udostępnij:FacebookTwitterPinterest